Grzegorz Grzyb liderem, Byśkiniewicz poza trasą

Grzegorz Grzyb liderem, Byśkiniewicz poza trasą

2024-05-19 Opublikowano autor Rajd Nadwiślański

Grzegorz Grzyb utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji Rajdu Nadwiślańskiego po pierwszej niedzielnej pętli. Kierowca prowadzący Skodę Fabia Rally2 powiększył swoją przewagę nad rywalami. Z walki o podium wypadł Łukasz Byśkiniewicz.

Grzegorz Grzyb po siedmiu odcinkach specjalnych ma niespełna 30 sekund przewagi nad Jakubem Matulką pilotowanym przez Daniela Dymurskiego. Na trzecie miejsce po siódmym odcinku wrócili Jarosław i Marcin Szeja.

Różnie pomiędzy drugą i piątą załogą są minimalne, więc na ostatniej pętli wszystko jest możliwe i każda konfiguracja podium jest możliwa. Jedynym kierowcą, który – wydaje się – może spokojnie i pewnie zmierzać do mety jest prowadzący Grzegorz Grzyb. Zaliczka blisko pół minuty na zaledwie 3 odcinkach specjalnych daje komfort, ale… jak powiedział w serwisie Grzyb, „zwycięzcy są na mecie”.

Ogromny zawód spotkał Łukasza Byśkiniewicza. Kolejny kierowca Skody Fabia Rally2 w sobotę pewnie utrzymywał drugie miejsce. Jednak na jednym z porannych odcinków popełnił błąd i na lewym zakręcie wylądował w rowie. Uszkodzenia były na tyle niegroźne, że Byśkiniewicz mógł kontynuować jazdę, ale stracił kilka minut i szanse na walkę o czołowe pozycje.

– Było za szybko. Zawsze jak się jest poza trasą, to jest za szybko. Znam ten zakręt i wiedziałem, że trzeba tam uważać, ale pomyślałem, że jednak można go przejechać szybciej. Później, kiedy kibice wypychali mnie z rowu, samochód zsunął się jeszcze głębiej i powrót na asfalt zajął nam kilka minut – tłumaczył w strefie serwisowej Łukasz Byśkiniewicz.

Klasyfikacja Rajdu Nadwiślańskiego po porannej pętli:

1. Grzegorz Grzyb / Adam Binięda Skoda Fabia Rally2
2. Jakub Matulka / Daniel Dymurski Skoda Fabia Rally2 +29,1
3. Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 +31,1
5. Zbigniew Gabryś / Damian Syty Skoda Fabia Rally2 +35,1
4. Łukasz Kotarba / Jakub Wróbel  Citroen C3 Rally2 +36,1

fot. rsmp.pl