Marczyk i Gospodarczyk pierwszymi liderami RSMP

Marczyk i Gospodarczyk pierwszymi liderami RSMP

2024-04-29 Opublikowano autor Rajd Nadwiślański

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Rajd Świdnicki, który był 1. rundą tegorocznych zmagań w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. O zwycięstwie zadecydował ostatni odcinek specjalny imprezy, czyli Power Stage.

52. Rajd Świdnicki rozpoczął serial RSMP 2024, którego drugą odsłoną będzie organizowany przez Automobilklub Polski Rajd Nadwiślański. Na zakończenie pierwszego etapu Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajmowali 2. miejsce. Wszyscy mieli jednak w głowie to, że rajd rozstrzygnie się w niedzielę, na prawie 140 kilometrach odcinkowych w Górach Sowich.

Rzeczywiście, w niedzielę Marczyk i Gospodarczyk rzucili się do odrabiania strat. Z 9 rozegranych odcinków specjalnych załoga ORLEN Team wygrała 7, w tym 6 ostatnich z rzędu. Miko i Szymon atakowali i z oesu na oes zmniejszali stratę do liderów. Ostatecznie pogoń zakończyła się sukcesem. Załoga Skody Fabii RS Rally2 wyprowadziła końcowy atak na finałowym odcinku specjalnym rajdu i wyszarpała zwycięstwo w Rajdzie Świdnickim. Dzięki temu Marczyk i Gospodarczyk stali się pierwszymi liderami mistrzostw Polski.

Jesteśmy na mecie i wygrywamy Rajd Świdnicki. Bardzo cieszę się z tego, że się tutaj pojawiliśmy. Cel był taki, aby przestawić się z szutru na asfalt. Na początku mieliśmy z tym małe problemy, co sprawiło, że czekał nas bardzo wymagający rajd. Tempo naszych rywali było bardzo dobre, więc musieliśmy dać z siebie wszystko. Tak naprawdę w trakcie całego rajdu pracowaliśmy nad ustawieniami. Te były z pętli na pętlę coraz lepsze, my czuliśmy się coraz bardziej komfortowo i było to widać po wynikachmówił na mecie Miko Marczyk.

Rajd Świdnicki, 1. runda RSMP 2024

1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Rally2
2. Grzegorz Grzyb / Adam Binięda  Skoda Fabia Evo +4,9
3. Jakub Matulka / Daniel Dymurski  Ford Fiesta Rally2 Evo +37,8

Rajd Nadwiślański będzie 2. rundą  rywalizacji w cyklu RSMP w sezonie 2024. Rywalizacja na asfaltowych odcinkach w okolicach Puław rozegra się w weekend 18-19 maja.  

źródło: informacje prasowe

REKLAMA