Rajd Nadwiślański. Plan na sobotę

Rajd Nadwiślański. Plan na sobotę

2024-05-16 Opublikowano autor Rajd Nadwiślański

Druga odsłona tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski rusza w najbliższą sobotę. Co prawda w piątek zawodnicy mają pełen dzień zajęć, ale dla kibiców prawdziwe emocje zaczynają się w weekend.

Piątek to dzień „organizacyjny”. Wtedy przeprowadzone zostaną procedury odbiorów administracyjnych, a załogi udadzą się na zapoznanie z trasą, czyli żmudny, ale niezbędny proces podczas którego powstają opisy poszczególnych odcinków specjalnych.

Na sobotę zaplanowano cztery odcinki specjalne, a ściślej mówiąc, dwie pętle z dwoma powtarzającymi się odcinkami Zakrzów i Wilków. Pierwszy samochód ruszy na trasę próby Zakrzów 1 o długości 11,3 kilometra dokładnie o 13:40.

Niespełna godzinę później, o 14:30 rozpocznie się pierwszy przejazd odcinka specjalnego Wilków. Ta próba, pomimo stosunkowo krótkiej historii Rajdu Nadwiślańskiego, zdobyła już w świecie motorsportu całkiem sporą renomę.

Przed drugą pętlą, która ruszy  o 17:32 kibice będą mieli okazję przyjrzeć się pracy zespołów podczas wizyty w strefie serwisowej. Pierwsze auta wjadą do serwisu o godzinie 15:52. Strefa serwisowa, a także biuro rajdu w tym roku znajdują się na terenie hali widowiskowo-sportowej w Puławach przy ulicy Lubelskiej 59.

Pierwszy dzień Rajdu Nadwiślańskiego zakończy ponowny przejazd OS Wilków ze startem o 18:22.

W Puławach rywalizują także samochody walczące w cyklu HRSMP (Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski). Legendarne rajdowe maszyny będzie można zobaczyć na trasach tych samych odcinków specjalnych i w serwisie przy ulicy Lubelskiej 59. Harmonogram HRSMP jest opóźniony dokładnie o jedną godzinę w stosunku do czasówki RSMP.

Lokalizacja Strefy Serwisowej

REKLAMA