Rajd Nadwiślański rozpoczęty. „Piekielnie śliskie asfalty”

Rajd Nadwiślański rozpoczęty. „Piekielnie śliskie asfalty”

2024-05-18 Opublikowano autor Rajd Nadwiślański

Rajd Nadwiślański rozpoczął się chwilę po sobotnim południu. Przez rampę startową przed halą sportowo-rekreacyjną w Puławach przejechały wszystkie załogi rywalizujące w drugich rundach cykli RSMP i Millers Oils HRSMP.

Na dziesięciu odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego o kolejne punkty do mistrzowskich klasyfikacji powalczy blisko 50 załóg. W sobotę w harmonogramie znalazły się cztery próby, w niedzielę zawodnicy pokonają kolejnych sześć.

Czego można się spodziewać po tegorocznym Rajdzie Nadwiślańskim? Zawodnicy przepytywani na starcie zgodnie wskazywali na jeden element, który charakteryzuje trasy drugiej rundy RSMP i Millers Oils HRSMP. To piekielnie śliskie, zdradliwe asfalty, prowadzące wokół wiosennych pól i sadów.

Maciej Wisławski tłumaczył kiedyś, że taka nawierzchnia, nazywana też przez część zawodników „lodowym asfaltem”, to efekt osadzania się pyłków z owocowych drzew rosnących dookoła. Niezależnie od przyczyny, śliskie trasy odcinków specjalnych i długie, kilkusetmetrowe, szybkie proste stały się już wizytówką Rajdu Nadwiślańskiego.

Rajdowa sobota zakończy się w parku serwisowym obok hali sportowo-rekreacyjnej przy ulicy Lubelskiej 59. Pierwsi zawodnicy wjadą tu o godzinie 20:29

Galeria zdjęć

fot. Adam Widomski / Automobilklub Polski

REKLAMA