Wygrana w Puławach, Grzegorz Grzyb liderem RSMP

Wygrana w Puławach, Grzegorz Grzyb liderem RSMP

2024-05-19 0 autor Rajd Nadwiślański

Grzegorz Grzyb wygrał Rajd Nadwiślański, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2024. Kierowca pilotowany przez Adama Biniędę prowadził w Puławach od pierwszego odcinka specjalnego.

Po sobotniej dominacji, w niedzielę Grzegorz Grzyb wygrał już tylko jeden odcinek specjalny, otwierającą pierwszą pętlę próbę Garbów. Później kontrolował sytuację i starał się utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalami. Z walki o zwycięstwo odpadł jego najgroźniejszy rywal, Łukasz Byśkiniewicz. Kierowca Skody Fabia Rally2 przestrzelił jeden z lewych zakrętów pierwszego niedzielnego odcinka specjalnego i w efekcie stracił aż 15 pozycji.

Zacięty pojedynek toczył się o pozostałe miejsca na podium. Kierowców zajmujących pozycję w pierwszej piątce dzieliły sekundy i każdy z nich miał szansę na pozycję w pierwszej trójce klasyfikacji końcowej Rajdu Nadwiślańskiego.

Ostatecznie na drugiej pozycji zameldowali się Jakub Matulka i Daniel Dymurski, którzy wyprzedzili Jarosława i Marcina Szejów. Całe podium wypełniły załogi jadące Skodą Fabia Rally2.

Po zwycięstwie w Rajdzie Nadwiślańskim Grzegorz Grzyb i Adam Binięda zostali liderami tegorocznego cyklu RSMP.

Klasyfikacja czołówki Rajdu Nadwiślańskiego

1. Grzegorz Grzyb / Adam Binięda Skoda Fabia Rally2
2. Jakub Matulka / Daniel Dymurski Skoda Fabia Rally2 +26,2
3. Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia Rally2 +30,6
4. Łukasz Kotarba / Jakub Wróbel  Citroen C3 Rally2 +33,5
5. Zbigniew Gabryś / Damian Syty Skoda Fabia Rally2 +39,9

REKLAMA