Bracia Szejowie liderami po pierwszym dniu
2026-05-29Jarosław i Marcin Szejowie prowadzą po pierwszym dniu 10. Rajdu Nadwiślańskiego, 2 rundy KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajmuje Adrian Rzeźnik pilotowany przez Kamila Kozdronia. Na trzecim miejscu kończy dzień Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem. Wszystkie załogi jadą Skodami Fabia RS Rally 2.
Pierwszy dzień 10. Rajdu Nadwiślańskiego rozpoczął się widowiskowym miejskim odcinkiem w Puławach. To był jedyny OS, którego w piątek nie wygrali bracia Szejowie. Tu najszybszy był Jarosław Kołtun. Jednak kolejne próby to popis braci z Ustronia, którzy po kolei wygrywali pozostałe odcinki specjalne i powiększali przewagę nad resztą stawki.
Jest dobrze, ja się cieszę, że mieliśmy fajne, czyste, równe tempo. Znalazłem swoje błędy z pierwszego przejazdu i zdołalem sie poprawić. Poprawiliśmy rzeczy, które nie działały na Rajdzie Świdnicki. Mamy zapas, możemy to kontrolować, ale to nie znaczy, że możemy zwolnić. Musimy po prostu pojechać swoje i to jest klucz do tego, żeby było dobrze – mówił na mecie pierwszego dnia Jarosław Szeja.
Adrian Rzeźnik, który do Puław i Lublina przyjechał jako lider KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zajmuje drugie miejsce. Młody kierowca Skody Fabia RS Rally nie ustrzegł sie błędów i otrzymał karę czasową za dotknięcie szykany na jednym z odcinków spoecjalnych.
Dzień oceniam dobrze. Zdobyliśmy doświadczenie, ale ta zmienna przyczepność jest ciężka dla mnie do zrozumienia. Dotknęliśmy szykany, której się nie spodziewałem. Te szykany były bardzo wąskie jak na te samochody ale cóż, takie są rajdy. Najważniejsze, że możemy kontynowować jazdę i zdobywac doświadczenie, które dla mnie jest najważniejsze – komentował w piatkowy wieczór Adrian Rzeźnik
Na czwartym miejscu skończył piątkową rywalizację Łukasz Byśkiniewicz, wicelider mistrzowskiego cyklu. To nie jest wymarzony wynik, ale daje możliwość ataku na sobotnich odcinkach specjalnych.
Myślałem, że to inaczej będzie wyglądało po pierwszym dniu. Brakuje wciąż pewności w szybkich zakrętach. Jeżeli nie przyspieszę w sobotę i skończę na czwartyym miejscu to na pewno nie będę zadowolony. Czwarte miejsce to dobra pozycja żeby zaatakować, bo jadąć z przodu człowiek się bardzo ślizga. Jak widziałem jakie jest tempo to stwierdziłem, że fajnie jest zostać na tym czwartym miejscu i nie przeskakiwać wyżej, żeby w sobotę jechać na bardziej oczyszczonych odcinkach, bo ta pierwsza pętla to mówię wam, była prawie jak na szutrze – tłumaczył Łukasz Byśkiniewicz.
Klasyfikacja 10. Rajdu Nadwiślańskiego po 4 odcinkach specjalnych:
- Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia RS Rally2
- Adrian Rzeźnik / Kamil Kozdroń Skoda Fabia RS Rally2 +14,3
- Jarosław Kołtun / Ireneusz Leskot Skoda Fabia RS Rally2 +14,4
- Łukasz Byśkiniewicz / Łukasz Jastrzębski Skoda Fabia RS Rally2 +16,8
- Zbigniew Gabryś / Adrian Sadowski Skoda Fabia RS Rally +42,5
fot. KIQ RSMP
Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie. Smakuj Życie! Z Dumą Wspieramy Sport
Miasto Lublin – Partner Rajdu Nadwiślańskiego



