Jarosław Szeja triumfuje w Lublinie. Pewna wygrana braci z Ustronia
2026-05-30Jarosław Szeja i Marcin Szeja wygrali 10. Rajd Nadwiślański, drugą rundę KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga, która przez cały dzień powiększała przewagę nad rywalami sięgnęła tym samym po pierwszą wygraną w sezonie 2026.
Do ostatnich metrów zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Przed ostatnim odcinkiem specjalnym przewaga Adriana Rzeźnika nad Łukaszem Byśkiniewiczem wynosiła zaledwie 2 dziesiąte sekundy. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Byśkiniewicz, dla którego było to kolejne drugie miejsce w tegorocznym cyklu.
Adrian Rzeźnik na ostatnim odcinku stracił nie tylko drugie miejsce. Na mecie jego czas był gorszy od najlepszego, Jarosława Szei o 30 sekund. Wszystko przez „kapcia”, którego Rzeźnik złapał niecałe 3 kilometry przed metą odcinka. W efekcie zwycięzca pierwszej rundy tegorocznego cyklu RSMP spadł w klasyfikacji końcowej 10. Rajdu Nadwiślańskiego na czwartą pozycję, stracił także prowadzenie w klasyfikacji KIQ RSMP na rzecz Jarosława Szei.
Podium uzupełnił Jarosław Kołtun pilotowany przez Ireneusza Pleskota. Cała czołówka w Rajdzie Nadwiślańskim wystartowała samochodami Skoda Fabia RS Rally2.
Klasyfikacja 10. Rajdu Nadwiślańskiego po 10. odcinku specjalnym
- Jarosław Szeja / Marcin Szeja Skoda Fabia RS Rally2
- Łukasz Byśkiniewicz / Łukasz Jastrzębski Skoda Fabia RS Rally2 +27,9
- Jarosław Kołtun / Ireneusz Leskot Skoda Fabia RS Rally2 +32,4
- Adrian Rzeźnik / Kamil Kozdroń Skoda Fabia RS Rally2 +54,0
- Zbigniew Gabryś / Adrian Sadowski Skoda Fabia RS Rally2 +1.17,1
Klasyfikacja czołówki KIQ RSMP po dwóch rajdach
- Szeja / Szeja 58 pkt
- Byśkiniewicz / Jastrzębski 56 pkt
- Rzeźnik / Kozdroń 53 pkt
- Kołtun / Pleskot 47 pkt
- Chorbiński / Chrzanowski 31 pkt
fot. KIQ RSMP
Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie. Smakuj Życie! Z Dumą Wspieramy Sport
Miasto Lublin – Partner Rajdu Nadwiślańskiego


